Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Szczecinku wraz z Komendą Powiatową PSP w Szczecinku, portalem Szczecinek112 oraz strażakami z regionu ma zaszczyt zaprosić mieszkańców Pomorza Zachodniego, fanatyków pożarnictwa i ratownictwa jak również wszystkich zainteresowanych na III Strażacki Konwój Świętego Mikołaja, który odbędzie się już 9 grudnia (sobota) i przejedzie przez powiat szczecinecki oraz koszaliński.

W tym roku na naszej trasie znalazło się 10 przystanków zarówno w tych małych jak i większym miejscowościach. Podczas postoi zaplanowano spotkanie ze Świętym Mikołajem, który do mieszkańców przyjedzie z prezentami wspólnie ze swoim zaprzęgiem reniferów. Prowadzone będą również pogadanki prewencyjne przez przedstawicieli Państwowej Straży Pożarnej oraz Policji na temat bezpieczeństwa.

TRASA:
11:15 Bobolice (RYNEK MIEJSKI)
12:00 Czechy (TEREN PRZY ŚWIETLICY)
12:30 Grzmiąca (REMIZA OSP)
13:10 Storkowo (TEREN PRZY ŚWIETLICY)
13:35 Stary Chwalim (REMIZA OSP)
14:10 Barwice (PLAC WOLNOŚCI)
14.45 Polne (TEREN PRZY ŚWIETLICY)
15.30 Łubowo (REMIZA OSP)
16:10 Borne Sulinowo (TEREN PRZY HALI SPORTOWEJ)
FINAŁ – 17:45 Biały Bór (TEREN PRZY BCKiR)

Dzięki wsparciu Gmin Bobolice, Grzmiąca, Barwice, Borne Sulinowo i Biały Bór, a także Powiatu Szczecineckiego byliśmy w stanie zakupić dla Państwa niemal 200 czujek tlenku węgla, zaś dzięki pomocy Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego i Pana Wojewody Tomasza Wójcika zakupione zostaną gadżety jak też odblaski, które następnie trafią do mieszkańców. Nie moglibyśmy przygotować wydarzenia na takim poziomie, gdyby nie lokalne firmy i sponsorzy i za to serdecznie dziękujemy.

Tegoroczny finał połączony z jarmarkiem świąteczno-ratowniczym odbędzie się w Białym Borze. Czekać tam będzie na Was strefa gastronomiczna z lokalnymi specjałami, strefa tematyczna służb, a także pokazy oraz konkursy.

Celem całego przedsięwzięcia nieprzerwanie organizowanego od trzech lat jest integracja służb z mieszkańcami, aktywizacja młodzieży poprzez zachęcanie jej do wstępowania w szeregi Ochotniczej Straży Pożarnej, Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, Policji czy WOPRu, promocja regionu, popularyzacja działań wszystkich formacji ratowniczych, zmniejszenie ilości ofiar oraz osób poszkodowanych na skutek zatruć tlenkiem węgla oraz potrąceń po zmroku, a także przestrzeganie przed zagrożeniami w sezonie grzewczym i okresie świątecznym.

Miło nam poinformować, iż patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Pan Tomasz Wójcik – Wicewojewoda Zachodniopomorski oraz Pan Krzysztof Lis – Starosta Szczecinecki.

Zapraszamy już 9 grudnia od godziny 10:00 do 20:00 na drogach powiatu szczecineckiego i koszalińskiego, a następnie na finał do Białego Boru.

Informujemy, iż to ostatnie dni na zgłoszenie swoich pojazdów do wzięcia udziału w konwoju. Jeżeli znajdą się jeszcze zainteresowane jednostki, które chciałyby w ten dzień zrobić coś wspólnie dla mieszkańców prosimy o kontakt na adres mailowy kontakt@szczecinek112.pl lub o zgłoszenia za pomocą formularza https://forms.gle/FQBuDtsVE6p7FLxY7

ORGANIZATORZY

By Jakub Łosek

redakcja@szczecinek112.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *