HISTORIA

Historia portalu Szczecinek112

Przygoda portalu Szczecinek112 rozpoczęła się w 2020 roku, chociaż tak naprawdę jego początki sięgają roku 2017, kiedy to utworzony został kanał w witrynie YouTube pod nazwą właśnie Szczecinek112. Przez kilka lat były na nim umieszczane materiały związane z przejazdami lub też wyjazdami alarmowymi jednostek straży pożarnej czy innych służb ratunkowych. Działa on do dziś, jednak publikowane treści wraz z tematyką zostały znacznie rozszerzone, abyśmy mogli dotrzeć do jeszcze większej liczby odbiorców.

W 2020 roku, 19 czerwca zespół, który został utworzony wykonał krok dalej. Powstał wtedy fanpage na Facebooku. Początkowo przyświecała mu idea przybliżenia specyfiki działań służb ratowniczych z regionu. Jednak przez pryzmat czasu wszystko się rozwinęło. To za sprawą nawiązanych współprac, a także uzyskania uznania wśród mieszkańców, co przerosło najśmielsze oczekiwania ówczesnych reporterów tworzących portal.

I tak właśnie rozpoczęliśmy tworzenie materiałów wideo z akcji ratowniczych czy też relacjonowaliśmy najważniejsze wydarzenia z życia funkcjonariuszy służb z regionu. Nasz zespół co jakiś czas się powiększał, stąd też świeżość i przybywanie nowych pomysłów, które przyczyniały się do wzrostu liczby naszych obserwatorów.

Jednak przełomem w naszej działalności stał się rok 2021 i na pewno zapamiętamy go na długo. W listopadzie powstał pomysł stworzenia w powiecie szczecineckim Strażackiego Konwoju Świętego Mikołaja. Akcja miała na celu zadbać o bezpieczeństwo mieszkańców gminy Szczecinek poprzez prowadzenie prelekcji i rozdawanie seniorom czujek tlenku węgla. Odzew był niesamowity – zarówno ze strony jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, które wspomogły organizację akcji jak również samych mieszkańców i gości, którzy uczestniczyli w całym przedsięwzięciu.

To była pierwsza taka impreza w regionie z udziałem strażaków i ratowników Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, a ciekawość mieszkańców co możemy jeszcze zaprezentować była tak duża, że rok później zorganizowaliśmy kolejną edycję konwoju, tym razem na skalę powiatową. Wtedy też zachęcaliśmy młode osoby do wstępowania w szeregi OSP czy zorganizowaliśmy widowiskowe pokazy ratownicze. Czujemy wielką radość że portal ratowniczy jaki tworzymy może pochwalić się nie tylko publikowaniem sprawdzonych informacji, ale też organizacją akcji prewencyjnych takimi jak m.in. Strażacki Konwój Świętego Mikołaja, który przyciąga uwagę tysięcy osób.

Na trzecie urodziny portalu Szczecinek112 utworzyliśmy stronę internetową. To wszystko po to, by być bliżej naszych czytelników; aby publikowane treści były jak najbardziej przejrzyste i profesjonalne. Wtedy też opublikowaliśmy pierwszy odcinek nowego programu W OGNIU PYTAŃ. To kolejny projekt, który zakłada rozmowy z ciekawymi czy też inspirującymi osobami ze świata pożarnictwa oraz ratownictwa.

Teraz jesteśmy największym serwisem informacyjnym publikującym informacje o działaniach służb na Pomorzu Zachodnim, a poziomem publikowanych materiałów doganiamy czołowe media ratownicze z kraju.

Cieszymy się, że jesteście z nami.
DZIĘKUJEMY!

Zespół Szczecinek112

ODWIEDŹ NASZE MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE: