Od początku wśród założeń Strażackiego Konwoju Świętego Mikołaja priorytetem było dbanie o bezpieczeństwo mieszkańców regionu. To w chwili obecnej staje się faktem, ponieważ po raz kolejny do uczestników naszego przedsięwzięcia trafią czujniki tlenku węgla. W tym roku to niemal dwieście urządzeń ratujących życie.

Oficjalnego przekazania dokonał podczas piątkowej konferencji prasowej Starosta Szczecinecki Pan Krzysztof Lis, który w imieniu sponsorów poinformował o dokonanym zakupie i realizacji akcji prewencyjnych m.in. „Czujka na straży Twojego Bezpieczeństwa”.

– Ten najważniejszy cel – czujki, które dają szanse na to, że w sposób szybki i właściwy jeżeli nastąpi coś z wydzielaniem się czadu zostanie wykryte i to jest ten najważniejszy cel, który nam przyświecał przy organizacji I, II, a teraz III Strażackiego Konwoju Świętego Mikołaja

– podkreślał Starosta, jednocześnie Prezes Powiatowy struktur OSP.

O statystykach interwencji szczecineckich strażaków dotyczących cichego zabójcy, a także zagrożeniach w czasie sezonu grzewczego mówił st. kpt. Michał Popowicz – Zastępca Komendanta Powiatowego PSP.

– To wszystko, co zadziało się w związku z konwojem przełożyło się bezpośrednio na stan bezpieczeństwa mieszkańców powiatu szczecineckiego. Możemy się pochwalić, że w zeszłym roku i do chwili obecnej nie odnotowaliśmy ani jednej ofiary śmiertelnej związanej z występowaniem tlenku węgla, gdzie w poprzednich latach zdarzało się, że tych ofiar było nawet kilka

Jak ważne jest aktywizowanie młodzieży udowadniamy na każdym kroku. Strażacki Konwój Świętego Mikołaja jest jednym z czynników, które przełożyły się na utworzenie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych przy jednostkach OSP, przy których takowe wcześniej nie funkcjonowały.

W tym roku na naszej trasie znalazło się 10 przystanków zarówno w tych małych jak i większym miejscowościach. Podczas postoi zaplanowano spotkanie ze Świętym Mikołajem, który do mieszkańców przyjedzie z prezentami wspólnie ze swoim zaprzęgiem reniferów. Prowadzone będą również pogadanki prewencyjne przez przedstawicieli Państwowej Straży Pożarnej oraz Policji na temat bezpieczeństwa.

TRASA:
11:15 Bobolice (RYNEK MIEJSKI)
12:00 Czechy (TEREN PRZY ŚWIETLICY)
12:30 Grzmiąca (REMIZA OSP)
13:10 Storkowo (TEREN PRZY ŚWIETLICY)
13:35 Stary Chwalim (REMIZA OSP)
14:10 Barwice (PLAC WOLNOŚCI)
14.45 Polne (TEREN PRZY ŚWIETLICY)
15.30 Łubowo (REMIZA OSP)
16:10 Borne Sulinowo (TEREN PRZY HALI SPORTOWEJ)
FINAŁ – 17:45 Biały Bór (TEREN PRZY BCKiR)

Zakup urządzeń wykrywających w mieszkaniach tlenek węgla był możliwy dzięki wsparciu finansowemu Powiatu Szczecineckiego oraz Gminy Bobolice, Grzmiąca, Barwice, Borne Sulinowo oraz Biały Bór, a także cennej współpracy z firmą AISKO. Wsparcie udzielił również Wicewojewoda Zachodniopomorski Tomasz Wójcik, dzięki któremu zakupione zostaną odblaski i gadżety promujące bezpieczeństwo.

By Jakub Łosek

redakcja@szczecinek112.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *