Za pośrednictwem Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie wyłoniono wykonawcę na dostawę nowego, średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego z napędem uterenowionym 4×4 dla Komendy Powiatowej PSP w Szczecinku. To jednak nie koniec nowości jakie nas czekają.

Jak się okazuje nowy pojazd jest niezbędny. Wkrótce szczecineccy strażacy wejdą w struktury modułu GFFFV (Ground Forest Fire Fighting using Vehicles) SZCZECIN. To jeden z sześciu, którymi dysponuje Państwowa Straż Pożarna. To właśnie jednostki wchodzące w skład zachodniopomorskiego modułu brały udział w misjach strażackich we Francji czy w Szwecji. Teraz również szczecineccy strażacy będą w gotowości i w razie dyspozycji Komendanta Głównego PSP wyjadą na misje.

Nowy samochód do zwieńczenie starań w celu wstąpienia do GFFFV Szczecin. Wykona go firma BOCAR z Korwinowa. Będzie on gotowy jeszcze w tym roku, najprawdopodobniej w grudniu.

Musi posiadać on napęd uterenowiony 4×4, zbiornik wodny o pojemności od 3000 do 4000 litrów oraz autopompę o wydajności minimum 1600 litrów na minutę. Wóz posiadać będzie silnik o mocy 280 KM. Znajdzie się na nim też m.in. linia szybkiego natarcia, maszt oświetleniowy czy działko wodno-pianowe. Wykonawca wraz z samochodem dostarczy drobny sprzęt gaśniczy taki jak węże i prądownice wodno-pianowe.

Koszt zamówienia to niemal 1 milion 193 tysięcy złotych. Podobny pojazd trafi również do Komendy Powiatowej PSP w Kamieniu Pomorskim.

ZDJĘCIE: Wykonawca

By Jakub Łosek

redakcja@szczecinek112.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *