Kilka tygodni temu Komenda Powiatowa PSP w Kamieniu Pomorskim wyłoniła wykonawcę na budowę nowej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Międzyzdrojach, która ma powstać w nadmorskim kurorcie w ramach Programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa w latach 2022-2025.

Inwestycja, która ma zostać zrealizowana w powiecie kamieńskim, a dokładniej w Międzyzdrojach polegać będzie na budowie budynku o łącznej powierzchni ponad 1400 m2 zawierającego część garażową na samochody ratowniczo-gaśnicze z pomieszczeniami technicznymi i pomocniczymi oraz część socjalną zawierającą m.in. pokoje wypoczynku oraz niezbędne zaplecza socjalne i techniczne, salę rekreacyjną czy też salę konferencyjną.

Teraz podpisano umowę, zatem lada dzień wykonawca rozpocznie prace w ramach I etapu tejże inwestycji. Najkorzystniejszą ofertę przetargową opiewającą na kwotę 3 886 800,00 złotych złożyła szczecińska firma BAUEFFECT Sp. z o.o. Sp. K.

I etap zadania polegać będzie na wykonaniu prac ziemnych tj. przygotowanie terenu pod budowę, robót fundamentowych, części robót budowlanych oraz prac izolacyjnych, a także tych w zakresie instalacji sanitarnej oraz elektrycznej.

Zakończenie prac planowane jest na przełomie 2023 i 2024 roku.

Ogółem w województwie zachodniopomorskim w ramach Programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa w latach 2022-2025 realizowanych będzie 5 inwestycji:
– Budowa JRG Międzyzdroje
– Rozbudowa i modernizacja budynków KP PSP Szczecinek wraz z budową nowego budynku garażowo-socjalnego
– Budowa KP PSP Gryfino
– Budowa JRG-4 Szczecin
– Przebudowa i modernizacja placu wewnętrznego KP PSP Myślibórz

By Jakub Łosek

redakcja@szczecinek112.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *