Jakiś czas temu duże zmiany dokonały się na stanowiskach kierowniczych Komend Powiatowych PSP w Złotowie i Człuchowie. W wielkopolskiej komendzie na emeryturę odszedł zastępca komendanta, zaś w pomorskim Człuchowie nowe osoby zasiadły na stanowisku komendanta i zastępcy.

W maju ze stanowiskiem Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Złotowie pożegnał się st. bryg. Leszek Wójcik, który tę funkcję piastował przez niemal 19 lat. Z samym pożarnictwem związany był przez 37 lat. Teraz odszedł na emeryturę. Decyzje kto go zastąpi poznaliśmy po ponad miesiącu, kiedy to Wielkopolski Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Dariusz Matczak z dniem 01 lipca powierzył obowiązki Zastępcy Komendanta w Złotowie st. kpt. Przemysławowi Jasiłkowi. Dotychczas był on Zastępcą Dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej oraz Pełnomocnikiem do spraw Ochrony Informacji Niejawnych w KP PSP Złotów. Z pożarnictwem jest związany 26 lat. Kpt. Tomasz Lewandowski dalej pozostaje Komendantem Powiatowym.

Od lewej: Zastępca Komendanta Wojewódzkiego PSP, Komendant Wojewódzki PSP w Poznaniu, nowy Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Złotowie oraz Komendanta Powiatowy PSP w Złotowie

Zmiany zaszły również w człuchowskiej komendzie Państwowej Straży Pożarnej. Dotychczasowy Komendant st. bryg. Ernest Szczepański w lutym odszedł na emeryturę. Zastąpił go na tym stanowisku jego wcześniejszy zastępca – st. bryg. Radosław Bartuch. Teraz powołano nowego zastępcę. To strażak, który dotychczas pełnił służbę w Komendzie Powiatowej PSP w Chojnicach. Bryg. Henryk Koźlewicz był tam Naczelnikiem Wydziału Operacyjno-Kontrolno-Rozpoznawczego. Z dniem 03 lipca Pomorski Komendant Wojewódzki PSP – nadbryg. Piotr Socha – powierzył mu pełnienie obowiązków na stanowisku Zastępcy Komendanta Powiatowego w Człuchowie, do której został wcześniej (01 lipca) przeniesiony.

Od lewej: Pomorski Komendant Wojewódzki PSP, nowy Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Człuchowie oraz Komendant Powiatowy PSP w Człuchowie

By Jakub Łosek

redakcja@szczecinek112.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *