charset=Ascii

Dziś, w szczecineckim ratuszu odbyło się oficjalne podpisanie umów na dofinansowanie małych inwestycji sportowych w ramach programu Urzędu Marszałkowskiego, z którego skorzystały wszystkie samorządy z powiatu szczecineckiego łącznie z Miastem i Powiatem oraz na tzw. „Granty Strażackie”

W briefingu prasowym udział wzięli Stanisław Wziątek – Członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego oraz Jakub Hardie-Douglas – Radny Sejmiku Wojewódzkiego. I tak Miasto Szczecinek otrzymało środki na zakup sprzętu do szczecineckiego basenu, Powiat stawia na rozwój żeglarstwa przy Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior, Gmina Szczecinek stworzy teren rekreacyjno-sportowy w miejscowości Drawień, Gmina Biały Bór stworzy warunki do prowadzenia zajęć sportowych na powietrzu przy Szkole Podstawowej w Drzonowie, Gmina Barwice zakupi siatki ochronne na boiska SP w Barwicach, Gmina Grzmiąca zmodernizuje oświetlenie w sali sportowej w Grzmiącej, podobnie jak w Gminie Borne Sulinowo gdzie unowocześni się salę sportową zmieniając oświetlenie, pasy na boisku oraz planuje zakupić się konstrukcję do gry w koszykówkę i wymienić tablicę wyników.

W tym wszystkim za zapomniano o Ochotniczych Strażach Pożarnych. Umowy dziś podpisali przedstawiciele OSP Sępolno Wielkie i OSP Grabowo – to jednostki z gminy Biały Bór. Strażacy z Grabowa stworzą zaplecze na przechowywanie opału na zimę, zaś OSP Sępolno Wielkie zmodernizuje elewacje budynku remizy, która jest już dość mocno uszkodzona.

Przypomnijmy, że w ramach wsparcia marszałkowskiego dla jednostek OSP z regionu można było się ubiegać o maksymalnie 20 tysięcy złotych na prace remontowe i modernizacyjne strażnic. Co ciekawe program zakłada, że wszystkie prace będą wykonywane społecznie przez druhny i druhów.

Materiał: Jakub Łosek/SZ112

By Jakub Łosek

redakcja@szczecinek112.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *