Jak co roku zima do naszego regionu zawitała niespodziewanie i klasycznie można powiedzieć, że zaskoczyła kierowców. Niestety nie wróży to nic dobrego, bowiem na okolicznych drogach doszło do wielu kolizji, a także groźnych wypadków.

Najwięcej zdarzeń odnotowano późnym popołudniem, gdy zaczęło się ściemniać. Jedna z kolizji miała miejsce na dopiero co otworzonej drodze S-11 węzeł Głodawa w gminie Bobolice. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Panowanie nad pojazdem straciła, także kierująca Peugeotem, która poruszając się po obwodnicy Szczecinka (S-11) na wysokości stacji Chyże uderzyła w barierki. Na szczęście nic jej się nie stało.

Do najpoważniejszego wypadku doszło na drodze wojewódzkiej nr 172 między Łeknicą, a Piaskami. Jak się dowiedzieliśmy pojazd osobowy marki Mercedes wypadł z drogi uderzając w przydrożne drzewo.

– Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastaliśmy zastępy z OSP POŁCZYN-ZDRÓJ i OSP KOŁACZ oraz 3 ZRM udzielający pierwszej pomocy poszkodowanym. Działania nasze polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz pomoc zastępom działającym na miejscu

– poinformowali druhowie z OSP Barwice.

W wyniku wypadku 5 osób w tym troje dzieci trafiło do szpitala. Na miejsce zadysponowano łącznie 6 zastępów straży pożarnej z JRG Szczecinek, JRG Świdwin, OSP Barwice, OSP Połczyn-Zdrój, a także OSP Kołacz.

Służby apelują o rozwagę i dostosowanie prędkości do panujących warunków pogodowych na drodze. Według prognoz najbliższe dni przynieść nam mogą kolejne opady śniegu, deszczu czy deszczu ze śniegiem.

ZDJĘCIA: OSP

(J.Ł.)

By Jakub Łosek

redakcja@szczecinek112.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *