To, że druhny i druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej wykazują się nie lada determinacją nie trzeba nikomu udowadniać. Ale wśród nich z lupą nie trzeba szukać również wyjątkowo zaangażowanych społeczników posiadających ciekawe pomysły na rzecz społeczeństwa. Dowodem na to jest druh OSP Okonek – dh Adam Szordykowski – który zainicjował w regionie zbiórkę misiów, które następnie zostaną przekazane dla najmłodszych uczestników wypadków czy innych zdarzeń losowych.

– Strażacy są dysponowani do zdarzeń w których uczestniczą najmłodsi pacjenci. Jako jeden z elementów wsparcia psychicznego jest podarowanie dziecku pluszowej maskotki, która pozwoli mu się wyciszyć, przełamać nieśmiałość oraz dać poczucie bezpieczeństwa. Dla dzieci wypadek, przebywanie w karetce czy szpitalu to wielki szok i wielkie przeżycie

– dowiadujemy się na profilu OSP w mediach społecznościowych.

Akcja trwa do końca roku, a zebrane maskotki zostaną przekazane do jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z gminy Okonek, które następnie będą przekazywać pluszaki dla dzieci poszkodowanych w zdarzeniach.

W celu przekazania misi należy kontaktować się pod numerem telefonu – 513 957 183 – lub adresem mailowym: szordykowski.a@icloud.com.

Zachęcamy do uczestnictwa w tej szczytnej akcji. Nic nie kosztuje, a komuś może pomóc. Warto, tym bardziej, że chodzi tu o los najmłodszych.

ZDJĘCIA: Organizatorzy

(J.Ł.)

By Jakub Łosek

redakcja@szczecinek112.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *