Do bardzo groźnego wypadku doszło dziś, w niedzielne popołudnie 16 lipca na pograniczu powiatu szczecineckiego i człuchowskiego. Między miejscowościami Biały Bór – Rzeczenica na drodze krajowej nr 25 (obwodnica m. Brzezie) zderzyły się trzy pojazdy. Początkowo służby miały problem z lokalizacją zdarzenia.

Jak powiedział w rozmowie z nami mł. bryg. Piotr Frankenstein (oficer prasowy KP PSP Człuchów) w skutek zdarzenia początkowo obrażenia miało odnieść kilkanaście osób. Z tego powodu na miejsce skierowano znaczne siły i środki. Po przyjeździe na miejsce pierwszych zastępów okazało się, że w zdarzeniu uczestniczą trzy pojazdy, którymi podróżowało 9 osób w tym czworo dzieci.

– Wszystkie osoby zostały przebadane przez Zespoły Ratownictwa Medycznego, do tej pory mam informację, iż osiem osób przetransportowano już do szpitali – dodał mł. bryg. Piotr Frankenstein.

Do zdarzenia łącznie zadysponowano 15 zastępów straży pożarnej z powiatu człuchowskiego, szczecineckiego i koszalińskiego z:
– JRG Człuchów
– JRG Szczecinek
– JRG Miastko
– JRG-2 Koszalin
– OSP Rzeczenica
– OSP Pieniężncica
– OSP Drzonowo
– OSP Biały Bór
– OSP Bobolice
– OSP Porost

trzy śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego (Ratownik22, Ratownik11, Ratownik2) oraz Zespoły Ratownictwa Medycznego z okolicznych powiatów.

Droga przez kilka godzin będzie zablokowana.

Zdjęcia: OSP Drzonowo

By Jakub Łosek

redakcja@szczecinek112.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *