Średni wóz na podwoziu Volvo FL280 to kolejny, nowy samochód jaki trafił w ostatnim czasie do Wojewódzkiego Ośrodka Szkolenia Państwowej Straży Pożarnej w Bornem Sulinowie. Wkrótce tamtejszy tabor zasili też specjalistyczny pojazd do ratownictwa wodnego.

28 lipca przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej PSP w Szczecinie przeprowadzili w siedzibie Wykonawcy odbiór techniczno-jakościowy i faktyczny średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego na podwoziu Volvo FL czytamy na stronie KW PSP Szczecin.

Pojazd jest w pełni wyposażony w sprzęt ratowniczo-gaśniczy tj. zestaw narzędzi akumulatorowych do ratownictwa drogowego, pilarkę, przecinarkę, agregat prądotwórczy, drabinę nasadkową, aparaty ochrony dróg oddechowych oraz niezbędną armaturę wodno-pianową.

Posiada on napęd 4×4, silnik EURO-6 o mocy 280KM czy manualną skrzynię biegów. Dodatkowo jest on wyposażony w sygnalizację ostrzegawczą, świetlno-dźwiękową, w której skład wchodzą głośniki niskotonowe RUMBLER.

Samochód kosztował 1 445 988,00 zł.

Podobne pojazdy trafią do komend w Pułtusku, Kolbuszowej, Sanoku, Leżajsku, Lubaczowie i Lesznie. Zakup został zrealizowany w ramach projektu UE „Usprawnienie systemu ratownictwa na drogach – etap V” program Infrastruktura i Środowisko, a jego łączny koszt to 10,1 miliona złotych.

Kilka miesięcy temu do WOSz PSP Borne Sulinowo trafił ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy na podwoziu Renault K440, który zabudowała firma Moto-Truck. Wkrótce trafi tam jeszcze jeden wóz – przystosowany do działań związanych z ratownictwem wodnym, którego dostarczy firma BOCAR.

ZDJĘCIA: KW PSP Szczecin

By Jakub Łosek

redakcja@szczecinek112.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *