Ciężki, niemal 430-konny wóz bojowy marki MAN TGS to kolejny, nowy samochód ratowniczo-gaśniczy jaki trafił w ostatnim czasie do strażaków z Komendy Powiatowej PSP w Wałczu.

Pojazd posiada napęd 6×6, silnik o mocy 430 KM, zbiornik na wodę 9,5 tysiąca litrów, zbiornik na środek pianotwórczy o pojemności 950 litrów oraz autopompę o wydajności 6 tysięcy litrów na minutę. Na jego wyposażeniu znajduje się niezbędna armatura wodno-pianowa, maszt oświetleniowy, działko wodno-pianowe czy linia szybkiego natarcia.

Zakup pochłonął ponad 1 milion 700 tysięcy złotych z czego 1,3 miliona pochodziło ze środków pozyskanych przez Komendę Wojewódzką PSP w Szczecinie, 300 tysięcy złotych dołożyła Gmina Wałcz, 50 tysięcy złotych Miasto Wałcz, a 60 tysięcy złotych przekazały Lasy Państwowe.

To nie jedyny zakup jaki realizowała w ostatnich, kilku latach KP PSP Wałcz. Dwukrotnie wymieniona została cysterna, pozyskano również dwa, nowe średnie samochody, jeden ciężki i pojazdy operacyjne, a także rozpoznawczo-ratownicze. Bez wątpienia to komenda, która zrealizowała najwięcej zakupów przez ostatni czas.

ZDJĘCIA: KP PSP Wałcz

(J.Ł.)

By Jakub Łosek

redakcja@szczecinek112.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *