Po zaledwie trzech miesiącach panowania Komendant Powiatowy PSP w Myśliborzu – bryg. Norbert Karbownik odszedł na emeryturę. Uroczyste zdanie obowiązków odbyło się w piątkowe popołudnie, 26 stycznia w Myśliborskim Ośrodku Kultury.

W wydarzeniu udział wziął Zastępca Zachodniopomorskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Marek Popławski, lokalni samorządowcy, funkcjonariuszki i funkcjonariusze straży pożarnej, emeryci i przedstawiciele Ochotniczych Straży Pożarnych powiatu myśliborskiego.

Decyzję o odwołaniu bryg. Norberta Karbownika podjął p.o. Zachodniopomorskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Mirosław Pender. Tym samym pełnienie obowiązków szefa myśliborskich strażaków powierzył on bryg. Grzegorzowi Gonerze – dotychczasowemu zastępcy.

Norbert Karbownik służbę na rzecz ochrony przeciwpożarowej rozpoczął w 1996r. Po ukończeniu Szkoły Głównej Służby Pożarniczej podjął służbę w Delegaturze Okręgowego Inspektoratu Ochrony Przeciwpożarowej w Szczecinie, a następnie w szczecińskiej Delegaturze Wojskowej Ochrony Przeciwpożarowej. W roku 2004 podjął służbę w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie. W październiku ubiegłego roku nadbryg. Jarosław Tomczyk powołał go na stanowisko Komendanta Powiatowego PSP w Myśliborzu.

Zdjęcia: KP PSP Myślibórz

(J.Ł.)

By Jakub Łosek

redakcja@szczecinek112.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *