Dwanaście zastępów straży pożarnej z powiatu koszalińskiego walczyło z pożarem budynków mieszkalnych i gospodarczych jaki wybuchł w miejscowości Chmielno (gm. Bobolice) w czwartkową noc, 28 grudnia.

Służby informację o zdarzeniu otrzymały tuż przed godziną 2:00. Ze zgłoszenia wynikało, iż palą się budynki gospodarcze. Po przybyciu pierwszych zastępów okazało się, że ogień szybko przeniósł się także na budynek mieszkalny.

– Z racji rozwiniętego ognia Siły i Środki były nie wystarczające i zostały zadysponowane kolejne jednostki z naszej gminy

– informują druhowie z Bobolic, którzy jako pierwsi dotarli na miejsce.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu prądów wody na palący się kompleks zabudowań, dowożeniu wody z pobliskich zbiorników, a w fazie dogaszania na prowadzeniu prac rozbiórkowych i przelewaniu pogorzeliska. Łącznie spaleniu uległ tzw. bliźniak zamieszkiwany przez dwie rodziny, szopa, obora oraz dwa samochody. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Na tę chwilę nie wiadomo jaka była przyczyna powstania pożaru. Wstępnie mówi się o zwarciu w miejscu, gdzie przetrzymywane były pojazdy. Dom nie nadaje się do zamieszkania.

W akcji trwającej niemal 12 godzin uczestniczyło 12 zastępów straży pożarnej: pięć z JRG-2 Koszalin, cztery z OSP Bobolice i po jednym z OSP Kłanino, OSP Porost i OSP Gozd.

Zdjęcia: OSP

(J.Ł.)

By Jakub Łosek

redakcja@szczecinek112.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *