Niedrożny przewód kominowy był powodem dużego zadymienia, które pojawiło się we wtorkowy wieczór, 26 grudnia w jednej z bobolickich kamienic przy ulicy Pocztowej. Na miejscu interweniowało 6 zastępów straży pożarnej.

Zgłoszenie do koszalińskiej dyspozytorni trafiło przed godziną 18:00 i dotyczyło pożaru poddasza w budynku wielorodzinnym.

– Po dojeździe na miejsce zdarzenia i zlokalizowaniu źródła zadymienia, okazało się, że przyczyną zadymienia było rozszczelnienie wkładu kominowego co spowodowało pożar sadzy w przewodzie kominowym

– mówią druhowie z Bobolic.

Na szczęście nikomu nic się nie stało. Do zdarzenia zadysponowano łącznie 6 zastępów z JRG-2 Koszalin, OSP Bobolice i OSP Porost.

Straż pożarna przypomina i apeluje o regularne dokonywanie przeglądów w swoich przewodach kominowych. Na ogół niepozorny pożar sadzy może przerodzić się w wielkie zagrożenie nie tylko dla jednej osoby, ale wielu rodzin, które są narażone na utratę dorobku całego życia. Niestety mimo wielu akcji profilaktycznych w regionie wciąż wśród interwencji podczas sezonu grzewczego królują pożary przewodów kominowych i zatrucia tlenkiem węgla. Pamiętaj – żyj bezpiecznie!

Zdjęcia: Redakcja

(J.Ł.)

By Jakub Łosek

redakcja@szczecinek112.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *