Tragiczna końcówka tygodnia – tuż przy wjeździe do miejscowości Wierzchowo (gm. Szczecinek) zderzyły się trzy pojazdy. Do zdarzenia doszło po godzinie 16:00 na drodze krajowej nr 11. Niestety jedna osoba nie żyje.

Jak poinformowała szczecinecka policja z nieustalonych dotąd przyczyn bus, którym podróżowało 7 obcokrajowców nagle zjechał na przeciwległy pas ruchu. Kierujący osobowym Volvo aby uniknąć zderzenia zjechał do rowu, następnie jednak doszło do czołowego zderzenia busa z samochodem marki Audi. Na miejsce zadysponowano znaczne siły i środki z powiatu szczecineckiego i koszalińskiego.

Łącznie pojazdami podróżowało 9 osób, z czego 7 było w stanie ciężkim. Przybyłe na miejsce służby musiały wydostać zakleszczoną kierującą Audi, następnie przystępując do reanimacji. Niestety 58-letnia mieszkanka powiatu wągrowieckiego zmarła na miejscu. Pozostałych uczestników masowego wypadku przetransportowano do okolicznych szpitali. Do zdarzenia zadysponowano również dwa śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, jednak przez złe warunki pogodowe nie mogły one podejść do lądowania.

W działaniach łącznie brało udział 10 zastępów straży pożarnej: 2 z JRG Szczecinek, 2 z OSP Biały Bór, 2 z OSP Bobolice oraz po jednym zastępie z OSP Wierzchowo, OSP Parsęcko, OSP Drężno i OSP Porost. Na miejscu zjawił się także Komendant Powiatowy PSP w Szczecinku.

Droga jest wciąż nieprzejezdna. Utrudnienia mają trwać do późnych godzin wieczornych. Wciąż pracują tam policjanci pod nadzorem prokuratora.

Zdjęcia: KPP Szczecinek, Adam Wójcik

(J.Ł.)

By Jakub Łosek

redakcja@szczecinek112.pl

One thought on “Śmiertelny wypadek na DK-11 nieopodal Wierzchowa”
  1. Proszę osoby poszkodowane w wypadku lub ich rodziny, jak i rodzinę osoby zmarłej o kontakt, przekażę przydatne informacje, Dominik tel. 664 694 990

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *