Ten dzień zapisze się na długo w pamięci młodych funkcjonariuszy, którzy przed dwoma laty rozpoczęli kształcenie w Szkole Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu. 28 czerwca na placu poznańskiej szkoły strażackiej odbyła się oficjalna promocja absolwentów Kształcenia Dziennego oraz Kwalifikacyjnych Kursów Zawodowych w zawodzie Technik Pożarnictwa.

Uroczystość zapoczątkowała Msza Święta w kościele pw. Świętej Trójcy pod przewodnictwem Biskupa Seniora Archidiecezji Poznańskiej Zdzisława Fortuniaka. Następnie o godzinie 12:00 rozpoczął się apel z udziałem nadbryg. Mariusza Feltynowskiego – Komendanta Głównego PSP, a także przedstawicieli Komend Wojewódzkich PSP, służb i samorządu. W tym roku do promocji w poznańskiej aspirantce przystąpiło 174 słuchaczy, w tym 59 słuchaczy Kształcenia Dziennego, 100 słuchaczy Kwalifikacyjnych Kursów Zawodowych i 15 osób spoza Państwowej Straży Pożarnej.

Promocja absolwentów, kadetów to wyjątkowe wydarzenie w życiu każdej szkoły pożarniczej, wieńczy bowiem wysiłek zarówno kadry, pracowników jak i słuchaczy. To wyczekiwana i ważna chwila zwłaszcza dla Was strażaków w służbie kandydackiej, słuchaczy, ponieważ otwiera absolwentom dalszą drogę zawodową w jednostkach organizacyjnych Państwowej Straży Pożarnej. W imieniu całego kierownictwa Komendy Głównej PSP, z okazji uroczystej promocji na stopień młodszego aspiranta, pragnę przekazać Państwu najserdeczniejsze gratulacje oraz gorące podziękowania

– mówił podczas swojego przemówienia nadbryg. Mariusz Feltynowski.

Podczas wydarzenia wręczono również medale Za Długoletnią Służbę inagrody pieniężne Komendanta Szkoły dla wyróżniających się słuchaczy. Całość zakończyła się złożeniem meldunku przez dowódcę uroczystości – bryg. Mariusza Międzybrodzkiego – oraz wyprowadzeniem pododdziałów. Promocję uświetniła Orkiestra Miasta Poznania działająca przy MPK.

Realizacja: Jakub Łosek/Szczecinek112

(J.Ł.)

By Jakub Łosek

redakcja@szczecinek112.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *