Druh Marek Kowalski – Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP został powołany na członka Rady Społecznej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. To efekt decyzji z 5 stycznia podjętej na wniosek Ministra Marcina Kierwińskiego.

Już od pewnego czasu mówiło się, że nadbryg. w st. spocz. Marek Kowalski ma aspiracje do wejścia w struktury Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Ma on już za sobą wiele stanowisk. Oprócz wieloletniego zasiadania w Zarządzie Głównym i Wojewódzkim Związku OSP RP był też Zastępcą Szefa Obrony Cywilnej Kraju, a w latach 2008-2016 był jednym z Zastępców Komendanta Głównego PSP.

Teraz sprawdzi się w roli eksperta Rad Społecznych MSWiA. Są one powoływane w podmiotach leczniczych ministerstwa i do ich zadań należy przedstawianie wniosków i opinii w sprawach: planów finansowych i inwestycyjnych, kredytów bankowych, regulaminu organizacyjnego czy choćby analiz i skarg wnoszonych przez pacjentów. Opiniują również kwestie dotyczące rozszerzania lub ograniczania działalności.

Oprócz dh Marka Kowalskiego do wspomnianych Rad Społecznych powołana została również Anna Bańkowska – członek zarządu woj. Zachodniopomorskiego.

Zdjęcia: Archiwum Szczecinek112

(J.Ł.)

By Jakub Łosek

redakcja@szczecinek112.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *