Ubiegły tydzień minął pod znakiem odejść na zaopatrzenia emerytalne Komendantów PSP z regionu. Zmieniły się władze Komendy Wojewódzkiej PSP oraz Komend Powiatowych w Drawsku Pomorskim, Wałczu, Pyrzycach i Komendzie Miejskiej w Szczecinie.

nadbryg. Jarosław Tomczyk i st. bryg. Robert Tarczyński – KW PSP Szczecin

Najważniejsze zmiany zaszły w kierownictwie Zachodniopomorskiej Komendy Wojewódzkiej. Po niemal 30 latach odszedł komendant wojewódzki – nadbryg. Jarosław Tomczyk – i jego zastępca – st. bryg. Robert Tarczyński. Uroczyste zdanie obowiązków odbyło się podczas piątkowej uroczystości z udziałem Zastępcy Komendanta Głównego PSP – nadbryg. Adamem Koniecznym. Na ten moment obowiązki szefa zachodniopomorskich strażaków przejął st. bryg. Mirosław Pender. To doświadczony oficer z ponad 30-letnim stażem, wcześniej zastępca komendanta wojewódzkiego.

st. bryg. Paweł Dymecki – KP PSP Drawsko Pomorskie

Służbę rozpoczął w borneńskim ośrodku szkolenia, następnie zajmował stanowiska w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej w Szczecinek. Przez ostatnie 8 lat był drawskim Komendantem Powiatowym PSP. Tamtejsi strażacy żegnali go ze wzruszeniem mówiąc, że był to zarówno dobry przełożony jak i bliski kolega, pomocny w każdej sytuacji. Na pewno zapisze się na długo w historii drawskiej komendy, bowiem musiał sprostać wielu wyzwaniom. Podczas jego kadencji odnotowano największą ilość wyjazdów, największa liczba funkcjonariuszy odeszła na zaopatrzenie emerytalne, wymieniono wiele samochodów na nowe, ale także spotkał go niemały problem związany z trudną sytuacją drawskiej komendy.

– Dziś z ciężkim sercem przychodzi nam pogodzić się z myślą że to już koniec – że to koniec tej wspaniałej kariery i bycia naszym szefem. W imieniu funkcjonariuszy i pracowników cywilnych KP PSP Drawsko Pomorskie serdecznie dziękuję za te wszystkie lata, za cierpliwość, wyrozumiałość i życzliwość z jaką się spotykaliśmy. Za godność z jaką sprawowałeś ten urząd, za godność z jaką traktowałeś nas wszystkich

– mówił mł. bryg. Andrzej Podolak, który przejął obowiązki drawskiego komendanta.

st. bryg. Dariusz Lubianiec – KP PSP Wałcz

Po ponad 30 latach ze służbą pożegnał się również komendant z Wałcza – st. bryg. Dariusz Lubianiec.

-Jego zaangażowanie oraz poświęcenie dla innych zawsze były na najwyższym poziomie. Dzięki jego pracy, Powiatowa Straż Pożarna w Wałczu zyskała na profesjonalizmie oraz zyskała uznanie wśród mieszkańców, a także stała się jedną z wiodących jednostek tej formacji w województwie zachodniopomorskim

– przyznają władze Miasta Wałcz.

Zastąpił go jego dotychczasowy zastępca – st. kpt. Marcin Kulczyk.

st. bryg. Jacek Dziurdz – KM PSP Szczecin

Wcześniej komendant w Drawsku Pomorskim, Łobzie, a na koniec swojej kariery Komendant Miejski PSP w Szczecinie. W piątkowe popołudnie odbyło się oficjalne pożegnanie ze sztandarem i powierzenie obowiązków komendanta dotychczasowemu zastępcy – bryg. Jackowi Cyburtowi.

Zmiany zaszły też w Komendzie Głównej PSP. Nowym szefem polskich strażaków został nadbryg. Mariusz Feltynowski – były rektor Akademii Pożarniczej, a jego zastępcą bryg. Paweł Frysztak.

To jednak nie koniec zmian. Dalsze czekać nas będą przez następne tygodnie zarówno w komendach miejskich, powiatowych jak i wojewódzkich i głównej.

O szczegółach będziemy informować na bieżąco.

(J.Ł.)

By Jakub Łosek

redakcja@szczecinek112.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *