Do niespokojnego wieczoru można zaliczyć ten, dnia 16 lipca. Tuż przed godziną 21:00 strażacy zostali zadysponowani do poszukiwań starszego mężczyzny w miejscowości Gwda Wielka (gm. Szczecinek).

Jak się okazało, starszy, schorowany mężczyzna wyszedł przed południem na spacer i do tej pory nie wrócił. O pomoc w poszukiwaniach poproszono służby ratunkowe. W akcję zaangażowali się również mieszkańcy, a także sam Wójt Gminy Szczecinek – Ryszard Jasionas.

Po ponad godzinie w jednym z okolicznych lasów udało się go odnaleźć. Na szczęście nic mu się nie stało. W działaniach udział wzięło 5 zastępów straży pożarnej: trzy z JRG Szczecinek wraz z quadem i dwa z OSP Gwda Wielka, a także policja i Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe Oddział Szczecinek.

Policjanci apelują o rozwagę i proszą o nadzorowanie wypraw, szczególnie starszych osób, które mają słabszą orientację w terenie. Seniorzy na każdą wyprawę powinni udawać się w towarzystwie młodej osoby, która w razie zasłabnięcia udzieli jej właściwej pomocy.

Zdjęcia: OSP Gwda Wielka i WOPR Szczecinek

By Jakub Łosek

redakcja@szczecinek112.pl

One thought on “Pracowity wieczór dla służb na terenie gminy Szczecinek”
  1. Ten starszy Pan jest sprawniejszy umysłem od swojej małżonki która na niego krzyczy i tłucze go kijem. Szkoda człowieka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *