Dramatyczne zdarzenie dla lokalnej społeczności miało miejsce w ubiegłą sobotę, 19 sierpnia w miejscowości Trzebienice na Małopolsce. Doszło tam do pożaru w miejscowej remizie. W skutek zdarzenia spaleniu uległo częściowo pokrycie dachowe budynku. Teraz oświadczenie opublikowała Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej, w którym gen. bryg. Andrzej Bartkowiak zobowiązuje się wesprzeć ochotników.

– Komendant główny PSP podjął decyzję o przekazaniu wsparcia finansowego w celu naprawy zniszczeń powstałych po pożarze remizy OSP Trzebienice oraz pozostaje w stałym kontakcie z druhami czytamy w publikacji.

To nie pierwsza taka sytuacja, gdy kierownictwo PSP przekazuje pomoc dla ochotników. W tym roku 30 tysięcy złotych przekazano dla OSP Sobótka (woj. wielkopolskie), po tym jak podczas wichury zerwany został dach remizy.

– W obliczu zniszczonej remizy społeczność strażacka przesyła wyrazy wsparcia i solidarności druhom OSP Trzebienice. Wszyscy jesteśmy razem z Wami w tym trudnym dla Was czasie – dodaje KG PSP.

ZDJĘCIA: OSP Trzebienice

(J.Ł.)

By Jakub Łosek

redakcja@szczecinek112.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *