Coraz częściej mówi się o nagłych odejściach na zaopatrzenie emerytalne funkcjonariuszy – głównie tych zajmujących stanowiska kierownicze. Podobnie dzieje się w naszym regionie. Z dniem 03 stycznia ze służbą pożegnali się komendant i jego zastępca z PSP Złotów.

Komendant Powiatowy PSP w Złotowie – kpt. Tomasz Lewandowski – odchodzi po 18 latach służby. Złotowską komendą kierował przez niecałe dwa lata, wcześniej był Dowódcą JRG Trzcianka. Jego zastępcą do tej pory był st. kpt. Przemysław Jasiłek. On również zdecydował się przejść na zaopatrzenie emerytalne. W strukturach Państwowej Straży Pożarnej służbę pełnił przez 27 lat. Przez większość służby związany z komendą w Złotowie. Zastępcą Komendanta był zaledwie pół roku. Wcześniej był Zastępcą Dowódcy JRG Złotów.

W środowe popołudnie, 03 stycznia w złotowskiej komendzie miał miejsce oficjalny apel w związku z odejściem na zaopatrzenie emerytalne jej kierownictwa. W wydarzeniu udział wzięła cała kadra wraz z lokalnymi władzami. Podczas niego podziękowano za wspólnie spędzony czas, współpracę, wartościowe rozmowy oraz zaangażowanie i profesjonalizm w rozwój pożarnictwa jak również ratowanie ludzkiego życia w powiecie złotowskim.

Pełnienie obowiązków na stanowisku komendanta powierzono dotychczasowemu Dowódcy JRG Złotów – st. kpt. Krzysztofowi Olczakowi.

st. kpt. Krzysztof Olczak – p.o. Komendanta Powiatowego PSP w Złotowie

Ustępujące kierownictwo pozostawiło po sobie wiele. Przez ten krótki okres czasu wymieniono praktycznie cały tabor pojazdów Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej, unowocześniono salę edukacyjną OGNIK, rozwinęły się również jednostki OSP otrzymując wiele sprzętu zarówno w spadku z PSP jak i fabrycznie nowego.

Zmiany na dniach czekają nas również w województwie zachodniopomorskim.

Zdjęcia: Powiat Złotowski

By Jakub Łosek

redakcja@szczecinek112.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *