Kilka zastępów straży pożarnej z regionu zostało postawionych na nogi nad ranem. To za sprawą dużego pożaru budynku, jaki wybuchł przy obwodnicy Szczecinka. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

W czwartek, 4 stycznia do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Szczecinku wpłynęło zgłoszenie o pożarze domu przy obwodnicy Szczecinka. Według osób postronnych w budynku palił się dach. Ze względu na trudne warunki pogodowe, dojazd do zdarzenia był utrudniony. Po przybyciu straży pożarnej, okazało się, że cały budynek został objęty pożarem.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu dwóch prądów wody. Przeszukano również budynek, na szczęście nikt w nim wcześniej nie przebywał. W fazie dogaszania zerwano poszycie dachowe by nadpalony materiał nie stwarzał dodatkowego zagrożenia. Akcja trwała przez kilka godzin.

Na miejscu działało 8 zastępów – cztery z JRG Szczecinek, dwa z OSP Żółtnica, OSP Gwda Wielka, OSP Parsęcko oraz Grupa Operacyjna Komendanta Powiatowego PSP w Szczecinku.

Zdjęcia: OSP Żółtnica

By Nikola Matczak

redakcja@szczecinek112.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *