Nowy wóz, sprzęt i dużo zrealizowanych projektów społecznych – to bilans działań Ochotniczej Straży Pożarnej w Białym Borze z 2023 roku. Dokładne sprawozdanie przedstawiono podczas zebrania, które odbyło się w ubiegłą sobotę, 16 marca w strażnicy OSP.

W ubiegłym roku białoborska jednostka uczestniczyła w 78 zdarzeniach. Zrzesza ona łącznie 67 osób. Była też ona gospodarzem zawodów sportowo-pożarniczych jak również organizatorem konkursu skierowanego do Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z województwa zachodniopomorskiego pn. Środowisko – dbam i ratuję. Druhowie przygotowywali także finał III Strażackiego Konwoju Świętego Mikołaja w Białym Borze.

Jak podkreślił Burmistrz Paweł Mikołajewski, ubiegły rok był rekordowy jeśli chodzi o wydatkowane środki przez OSP Biały Bór. Dzięki dofinansowaniu z Funduszy Europejskich zakupiono nowy, średni samochód ratowniczo-gaśniczy marki Volvo wraz z zestawem narzędzi hydraulicznych oraz kamerą termowizyjną. Do ochotników trafiły też nowe hełmy czy ubrania specjalne.

Jednym z elementów spotkania było przedstawienie planu działalności na rok 2024. Strażacy chcieliby założyć monitoring na budynku remizy, zakupić pompę, ubrania dla MDP jak również ubrania wyjściowe i specjalne. W planach jest również remont dachu strażnicy. Światełko w tunelu ukazuje się też w kwestii nawiązania współpracy z jednostkami ochrony przeciwpożarowej niemieckiego miasta partnerskiego. Ochotnicy chcieliby prowadzić m.in. wymiany młodzieży, a jak podkreślił włodarz gminy będą na to środki unijne.

Ostatecznie zarząd otrzymał jednogłośnie absolutorium. Na zakończenie zebrania Burmistrz Białego Boru Paweł Mikołajewski wraz z Zastępcą Komendanta Powiatowego PSP w Szczecinku st. kpt. Michałem Popowiczem przekazali ochotnikom sprzęt do szkoleń z młodzieżą na wypadek zadławień.

Dziękujemy bardzo za zaproszenie i dotychczasową współpracę!
Życzymy powodzenia w dalszym rozwijaniu jednostki 🙂

(J.Ł.)

By Jakub Łosek

redakcja@szczecinek112.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *