W ostatnich dniach funkcjonariusze człuchowskiej policji wraz ze strażakami przeprowadzili kontrole na terenie akwenów wodnych zarówno tych strzeżonych jak i dzikich. Wspólne patrole prowadzone były w ramach akcji „Bezpieczne wakacje”.

– W ramach tej akcji zrealizowano wspólne patrole na jeziorach: Rychnowskie, Krępsko, Szczytno. Podczas patroli sprawdzono kąpieliska, punkty wodowania łodzi motorowych oraz eliminowano niebezpieczne zachowania osób korzystających z kąpielisk i sprzętu pływającego – tłumaczą strażacy.

Jak pokazują statystyki, najwięcej utonięć i wypadków nad wodą dotyczy osób znajdujących się pod wpływem alkoholu, dlatego podczas wspólnych działań strażacy i policjanci apelują, aby pod żadnym pozorem nie zażywać kąpieli po spożyciu alkoholu. Funkcjonariusze przypominają również, aby nie przeceniać swoich umiejętności pływackich i pływać w miejscach do tego wyznaczonych. Korzystajmy również z rozsądkiem z łodzi motorowych i skuterów wodnych, na jeziorze często są kajakarze i łowią ryby wędkarze, zwróćmy na nich uwagę pływając po wodzie.

Zastosujmy się do powyższych zaleceń i nie ignorujmy ostrzeżeń policjantów i ratowników na plaży, bądźmy odpowiedzialni, woda to żywioł, który nie wybacza błędów.

KPP i KP PSP Człuchów

By Jakub Łosek

redakcja@szczecinek112.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *