Do bardzo groźnego wypadku doszło 24 sierpnia około godziny 8:00 na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w miejscowości Dworek (gm. Będzino).

Kierujący samochodem dostawczym marki Citroen Jumper, wjechał na tory centralnie pod pociąg osobowy relacji Gryfice-Koszalin. Ze wstępnych ustaleń wynika, iż mężczyzna mimo znaku STOP nie zatrzymał się przed niestrzeżonym przejazdem kolejowym, powodując niebezpieczny wypadek.

Po zderzeniu auto zostało rozerwane na 3 części. Doszło także do uszkodzenia trakcji kolejowej oraz słupa. Pociągiem podróżowało 15 osób. Na szczęście żadnemu z pasażerów nic się nie stało, natomiast 26-letniego kierowcę dostawczaka przetransportowano do szpitala w Koszalinie z poważnymi obrażeniami ciała.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano łącznie 6 zastępów straży pożarnej z: KM PSP Koszalin, OSP Dobrzyca, OSP Mścice, a także Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policję.

Linia kolejowa na odcinku między Koszalinem a Kołobrzegiem została zablokowana na kilka godzin. Niektóre kursy pociągów regionalnych odwołano i zastąpiono je komunikacją zastępczą.

Zdjęcia: Adam Wójcik

By Jakub Łosek

redakcja@szczecinek112.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *