19 czerwca 2023 r. na terenie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie odbył się uroczysty apel z okazji Miejskich Obchodów Dnia Strażaka.

Meldunek Zachodniopomorskiemu Komendantowi Wojewódzkiemu Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Jarosławowi Tomczykowi złożył dowódca uroczystości mł. kpt. Łukasz Adamowicz.

W trakcie uroczystości nastąpiło zdanie obowiązków Komendanta Miejskiego PSP przez st. bryg. Roberta Tarczyńskiego i przyjęcie obowiązków Komendanta Miejskiego PSP przez st. bryg. Jacka Dziurdza. Akt powołania wręczył Zachodniopomorski Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Jarosław Tomczyk.

Z jednej strony jest to ogromny zaszczyt, a z drugiej szacunek i świadomość odpowiedzialności za zdrowie i życie podległych funkcjonariuszy, także mienie komendy. Dlatego z tego miejsca chciałbym Państwa zapewnić, że postawione przed nami zadania związane z bezpieczeństwem mieszkańców tego miasta, województwa, a także kraju, będą realizowane na najwyższym poziomie, tak jak miało to miejsce do tej pory mówił starszy brygadier Jacek Dziurdz, nowy Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie.

Jacek Dziurdz urodził się 10 lutego 1979 r. w Drawsku Pomorskim. Służbę na rzecz ochrony przeciwpożarowej rozpoczął w 1998 r. jako słuchacz-podchorąży w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. Po ukończeniu szkoły oficerskiej skierowany został do pełnienia służby w Komendzie Powiatowej PSP w Drawsku Pomorskim. W następnych latach służbę pełnił na kolejnych stanowiskach służbowych w tejże komendzie. Systematycznie podnosił swoje kwalifikacje. W 2006 roku ukończył studia niestacjonarne II stopnia w Szkole Głównej Służby Pożarniczej uzyskując tytuł magistra. W 2016 r. ukończył studia podyplomowe w zakresie „Badania przyczyn pożarów i okoliczności ich powstania” w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie.

W latach 2014-2016 zajmował stanowisko Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Drawsku Pomorskim, a następnie Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Łobzie. Z dniem 30 lipca 2019 roku został powołany na stanowisko Komendanta Powiatowego PSP w Łobzie.

Odznaczony m. in.: Brązowym Medalem za Długoletnią Służbę – 2013 r., Srebrną Odznaką Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej – 2020 r., Złotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa – 2018 r.,

Materiał prasowy KM PSP Szczecin

st. bryg. Jacek Dziurdz

By Jakub Łosek

redakcja@szczecinek112.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *