Służby rozkładają ręce. Mimo apeli i próśb na drogach w regionie wciąż przeważa nieuwaga i brawura, przez co ostatnie dni mijają pod znakiem groźnych wypadków. Do kolejnego doszło dziś, po godzinie 12:00 na drodze krajowej nr 11 (trasa Szczecinek – Wierzchowo) przy skrzyżowaniu do miejscowości Brodźce.

Zderzyło się tam osobowe Audi z busem marki Opel. Jak udało nam się ustalić bus marki Renault wymusił pierwszeństwo skręcając z drogi krajowej do miejscowości Brodźce. Nadjeżdżające Audi, chcąc uniknąć zderzenia, zjechało na przeciwległy pas ruchu i zderzyło się z busem marki Opel. Poszkodowane zostały dwie osoby.

ZOBACZ LOKALIZACJĘ ZDARZENIA:

Na całe zajście najechało dwoje ochotników – druh z OSP Bobolice i druhna z OSP Połczyn-Zdrój, którzy jeszcze przed przybyciem służb udzielili osobom biorącym udział w zdarzeniu kwalifikowanej pierwszej pomocy. Następnie zostały one przewiezione przez Zespoły Ratownictwa Medycznego do szpitala.

W działaniach brały udział cztery zastępy straży pożarnej: dwa z PSP Szczecinek, jeden z OSP Wierzchowo i jeden z OSP Parsęcko. Obecny na miejscu był także Komendant Powiatowy PSP w Szczecinku wraz z Dowództwem Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej.

Zdjęcia: KPP Szczecinek, Czytelnik

(J.Ł.)

By Jakub Łosek

redakcja@szczecinek112.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *