Kierownictwo złotowskich strażaków jest już w komplecie. Z dniem 1 lipca 2024 roku, Wielkopolski Komendant Wojewódzki PSP powierzył mu pełnienie obowiązków na stanowisku Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Złotowie.

Mł. bryg. Sławomir Włoszczyński w 2004 roku rozpoczął służbę w ochronie przeciwpożarowej jako podchorąży Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. Zdobywając różne kursy oraz szkolenia, nieustannie podnosił swoje kwalifikacje zawodowe. W 2010 roku ukończył studia II stopnia w Szkole Głównej Służby Pożarniczej o specjalności Inżynieria Bezpieczeństwa Pożarowego, zdobywając tytuł magistra inżyniera pożarnictwa. W 2012 roku ukończył kolejne studia podyplomowe w zakresie BHP i Systemów Zarządzania Bezpieczeństwem w Wyższej Szkole Biznesu w Pile. Mł. bryg. Sławomir Włoszczyński przez lata swej służby zajmował kolejno stanowiska: dowódca sekcji (2008 – 2012), zastępca dowódcy zmiany (2012 – 2016), dowódca zmiany (2016 – 2024).

Przypomnijmy, obecnie komendantem jest st. kpt. Krzysztof Olczak. Pełni on obowiązki na stanowisku od stycznia br. kiedy to na emeryturę odeszło poprzednie kierownictwo – kpt. Tomasz Lewandowski oraz st. kpt. Przemysław Jasiłek.

Gratulujemy!

Zdjęcia: PSP Złotów

(N.M.)

By Nikola Matczak

redakcja@szczecinek112.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *