W miniony piątek około godziny 13-stej jadący w Drawsku Pomorskim ulicą Obrońców Westerplatte patrol Straży Miejskiej zatrzymany został przez grupę osób, która potrzebowała pomocy. Po zatrzymaniu pojazdu funkcjonariusze usłyszeli od osób znajdujących się na ulicy, że w stojącym samochodzie znajduje się dziecko, a drzwi pojazdu nie można otworzyć. Na miejscu była również właścicielka pojazdu.

Jak się okazało kilka chwil wcześniej niefortunnie drzwi pojazdu zostały zatrzaśnięte, a kluczyki wraz z dzieckiem pozostały w środku pojazdu. Konieczne było szybkie działanie, gdyż pojazd stał na słońcu, a temperatura we wnętrzu pojazdu wzrastała. Strażnicy Miejscy podjęli próbę dostania się do wnętrza pojazdu, a do działań włączyli się także mechanicy z jednego z warsztatów samochodowych w Drawsku Pomorskim, którzy dojechali na miejsce. Niestety próby dostania się do wnętrza pojazdu były nieskuteczne.

Aby ratować życie i zdrowie dziecka Strażnik Miejski podjął decyzję o wybiciu szyby w pojeździe, aby można było dostać się do wnętrza pojazdu. Po wybiciu szyby przez Strażnika Miejskiego będący na miejscu mechanik samochodowy dostał się do wnętrza pojazdu i otworzył drzwi. Dziecko będące w pojedzie udało się wydostać, a jego życiu nie zagrażało już żadne niebezpieczeństwo. 

Materiał prasowy UM Drawsko Pomorskie

By Jakub Łosek

redakcja@szczecinek112.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *