Na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Barwicach jak i sesji Rady Powiatu Szczecineckiego radni postanowili przekazać środki na zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Sulikowie. Zakup pochłonie około 250 tysięcy złotych.

Jednostka OSP Sulikowo działa poza Krajowym Systemem Ratowniczo-Gaśniczym i odnotowuje od kilkunastu do kilkudziesięciu wyjazdów rocznie. Obecnie dysponuje lekkim samochodem marki Ford Transit, który zastąpił w 2020 roku wysłużonego Żuka. Prezes jednostki – dh Renata Góra – już od pewnego czasu poczynała starania o zdobycie środków finansowych na średni wóz ze zbiornikiem na wodę.

Jak podkreślił podczas sesji Robert Zborowski – Zastępca Burmistrza Barwic, a tym samym Prezes Gminnych Struktur Związku OSP RP – strażacy sami pozyskali 100 tysięcy złotych na ten cel m.in. z Lasów Państwowych. Radni jednogłośnie podjęli uchwałę dotyczącą dołożenia kolejnych 100 tysięcy tym razem z budżetu gminy na nowy wóz.

Głos w tym punkcie zabrał też Przewodniczący Rady Miejskiej w Barwicach Piotr Małek, który nakreślił, że jeszcze kilka lat temu jednostka w Sulikowie była zawieszona. Dziś działa ona prężnie, na podobnym poziomie jak OSP ze struktur KSRG.

Uchwałę o przekazaniu 50 tysięcy złotych na ten cel podjął również samorząd powiatowy.

– Mając na uwadze fakt, iż zakup ww. sprzętu przyczyni się do ochrony bezpieczeństwa ratowniczo-gaśniczego a co za tym idzie do ratowania życia ludzkiego i ochrony mienia – zasadne wydaje się zabezpieczenie w budżecie Powiatu środków finansowych na powyższy cel

– czytamy w podjętej jednogłośnie uchwale.

Do sprawy wrócimy niebawem.

Zdjęcia: OSP Sulikowo

(J.Ł.)

By Jakub Łosek

redakcja@szczecinek112.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *