Jak co roku Zachodniopomorska Komenda Wojewódzka PSP posiada plan inwestycji do realizacji. Już wkrótce ogłoszone zostaną pierwsze postępowania przetargowe – postanowiliśmy sprawdzić co trafi do okolicznych jednostek Państwowej Straży Pożarnej.

Najważniejszy zakup zrealizowany będzie z przeznaczeniem dla Komendy Miejskiej PSP w Koszalinie, a dokładniej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1, do której zakupiony zostanie samochód specjalistyczny z drabiną o wysokości ratowniczej minimum 40 metrów. Przetarg ma zostać ogłoszony do końca marca. Szacuje się, że ta inwestycja pochłonie ponad 3 miliony złotych.

To jeden z tego typu samochodów. Drugi pojazd z drabiną mechaniczną planuje się zakupić w drugim kwartale tego roku, na tę chwilę nie wiadomo do jakiej jednostki on trafi. Dodatkowo szczecińska komenda dla podległych jednostek zakupi 5 samochodów operacyjnych o napędzie elektrycznym. Co za tym idzie przewidziano również zakup i instalację pięciu stacji ładowania pojazdów elektrycznych na terenie komend PSP w naszym województwie. Szacowany koszt projektu to ponad 1 milion 200 tysięcy złotych.

Przypomnijmy, że w 2023 roku KW PSP Szczecin zakupiła już pierwsze elektryki, które trafiły do Komendy Miejskiej w Szczecinie i Koszalinie, Komendy Powiatowej w Wałczu oraz Stargardzie i do Komendy Wojewódzkiej.

Tylko w ubiegłym roku zachodniopomorska komenda wojewódzka zrealizowała inwestycje za około 14 milionów złotych. W tym roku zamierza wydać 7 milionów złotych, a więc o połowę mniej niż w roku 2023.

Zdjęcia: Archiwum Szczecinek112

By Jakub Łosek

redakcja@szczecinek112.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *