Prawdziwy happy-end zakończył problemy Komendy Powiatowej PSP w Szczecinku związane z II etapem przebudowy i modernizacji budynków miejscowej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej. Wniosek złożony o wsparcie inwestycji z rezerwy budżetowej państwa został pozytywnie rozpatrzony – o czym pod koniec ubiegłego tygodnia poinformowała Minister Małgorzata Golińska.

Premier zgodził się przyznać z rezerwy budżetu państwa 850 tysięcy złotych na dokończenie drugiego etapu modernizacji komendy PSP w Szczecinku. To pieniądze na poprawę bezpieczeństwa nas mieszkańców i komfortu pracy strażaków

– mówiła na spotkaniu z mediami szczecinecka parlamentarzystka.

Jak informowaliśmy wcześniej, pierwszy przetarg na II etap realizacji zadania zakończono fiaskiem. Przystąpiła do niego bowiem tylko jedna firma, która swoją ofertą przewyższyła budżet o niemal milion złotych. Strażacy zmieniając zakres działań w tej części robót ogłosili kolejne postępowanie. Jednak wciąż brakowało 850 tysięcy złotych. Teraz można pochwalić się pewnego rodzaju sukcesem.

Wykonana zostanie elewacja, zarówno na starszym budynku, jak i na części dobudowanej. Naprawiony zostanie dach, a nowa część komendy uzyska bramy garażowe oraz posadzki

– wyliczał Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Szczecinku st. kpt. Michał Popowicz.

Podczas konferencji prasowej nie zabrakło podziękowań w kierunku Minister Małgorzaty Golińskiej, na co dzień również mieszkance naszego miasta, która od początku wspiera poczynania w kierunku poprawy bezpieczeństwa szczecineckich strażaków dzięki temu projektowi, który finansowany jest również w ramach „Programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa w latach 2022–2025”.

II etap inwestycji wart jest niemal 3 miliony złotych. Wykonawcą została firma POB Piotra Flensa z Koszalina. Łącznie wydano na ten cel już 6,5 miliona złotych.

Wizualizacja JRG Szczecinek po wykonanych pracach modernizacyjnych.

By Jakub Łosek

redakcja@szczecinek112.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *