Dzisiejszy poranek okazał się być niespokojnym dla strażaków z regionu. Około godziny 07:30 do szczecineckiego Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP wpłynęło zgłoszenie o płonącym poddaszu budynku mieszkalnego w miejscowości Jeziorki (gm. Barwice).

Po przybyciu na miejsce pierwszych zastępów zastano ogień wydobywający się spod pokrycia dachowego zarówno części mieszkalnej jak i gospodarczej. Działania straży pożarnej trwały do godzin przedpołudniowych i polegały na podaniu prądów wody, przewietrzeniu lokalu oraz prowadzeniu prac rozbiórkowych w celu dogaszenia zarzewi ognia. Wewnątrz znajdowała się też butla z gazem.

Mężczyzna zamieszkujący budynek, w którym doszło do pożaru opuścił go o własnych siłach, następnie został przebadany przez przybyły Zespół Ratownictwa Medycznego. Na szczęście nic mu się nie stało.

Na miejscu zjawił się m.in. Zastępca Burmistrza Barwic – Robert Zborowski. Lokal nie nadaje się do zamieszkania.

W działaniach uczestniczyło 8 zastępów straży pożarnej z JRG Szczecinek, OSP Barwice, OSP Stary Chwalim, OSP Juchowo oraz OSP Parsęcko w tym Zastępca Dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szczecinku.

ZDJĘCIA: KP PSP, OSP

(J.Ł.)

By Jakub Łosek

redakcja@szczecinek112.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *