Komenda Powiatowa PSP w Szczecinku oraz Kamieniu Pomorskim odebrały w ubiegłą środę (08 listopada) nowe samochody ratowniczo-gaśnicze, które zasilą podział bojowy Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych w Szczecinku oraz Międzyzdrojach. To transakcja wiązana, bowiem użytkowane dotąd wozy trafią do potrzebujących jednostek OSP.

Oby dwa pojazdy zostały zabudowane przez firmę Bocar z Korwinowa na podwoziu Volvo FL z napędem uterenowionym 4×4 oraz silnikiem o mocy 280 KM. Posiadają one zbiornik na wodę o pojemności 3 tysięcy litrów, zbiornik na środek pianotwórczy o pojemności 300 litrów, autopompę Rosenbauer o wydajności 1600 litrów na minutę, działko wodno-pianowe czy linię szybkiego natarcia o długości 60 metrów oraz wyciągarkę. To tzw. pierwszy wyjazd, a więc na jego wyposażeniu znajdą się m.in. zestaw narzędzi hydraulicznych, pilarki, przecinarki, agregat, pompy jak również niezbędna armatura wodno-pianowa.

Samochód zakupiony dla Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Międzyzdrojach

Koszt zakupu w obu przypadkach to ponad 1 milion 190 tysięcy złotych. Dofinansowanie pochodziło m.in. z Wojewódzkiego i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Jeśli chodzi o szczecinecką straż do wozu dołożył jeszcze Samorząd Powiatowy oraz Gmina Biały Bór, która teraz w ramach wsparcia otrzyma dotychczas używany, średni samochód ratowniczo-gaśniczy marki MAN LE. To ostatni egzemplarz służący w podziale bojowym Państwowej Straży Pożarnej na Pomorzu Zachodnim oraz jeden z niewielu w Polsce. Trafi on do OSP Grabowo, która lada moment ma wejść do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

Zaś samochód, który teraz będzie nieść pomoc na terenie powiatu kamieńskiego, a głównie na terenie uzdrowiskowej gminy Międzyzdroje zastąpi Mercedesa Atego, który zostanie przekazany do OSP Mechowo w gminie Golczewo.

Nowe Volvo z JRG Szczecinek zasili wkrótce moduł GFFFV Szczecin. Strażacy już chwalą nabytek i mają nadzieję, że będzie sprawował się jak najlepiej.

ZDJĘCIA: Redakcja

(J.Ł.)

By Jakub Łosek

redakcja@szczecinek112.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *