Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie ogłasza nabór wniosków na dofinansowanie prac remontowych w strażnicach Ochotniczych Straży Pożarnych z Pomorza Zachodniego w ramach piątej edycji programu REMIZA. Projekty można składać od 29 kwietnia do 28 czerwca.

Środki można uzyskać na termomodernizację obiektu, zakup i montaż pompy ciepła, paneli fotowoltaicznych, ale również wymianę oświetlenia wewnętrznego na bardziej energooszczędne oraz modernizację instalacji. Wnioski mogą składać samorządy i jednostki OSP z terenu województwa zachodniopomorskiego, które nie uzyskały dofinansowania w ramach powyższego programu w latach 2022-2023.

Jak informuje WFOŚiGW Szczecin dotacja może wynieść do 90% kosztów kwalifikowanych i nie może przekroczyć 40 tysięcy złotych. Budżet jaki zaplanowano na tegoroczną edycję projektu wynosi 1,6 miliona złotych.

Wnioski należy składać w biurze Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie i Koszalinie. Więcej informacji można zasięgnąć na stronie internetowej w zakładce OFERTA – REMIZA.

Zdjęcia: Archiwum Szczecinek112

(J.Ł.)

By Jakub Łosek

redakcja@szczecinek112.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *