Przy ulicy Twardowskiego w Szczecinie otwarto dziś oficjalnie nową, główną siedzibę Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego. Inwestycja jest warta niemal 56 milionów złotych.

W ramach inwestycji na terenie o powierzchni ponad 1,7 ha przy ul. Twardowskiego 18 powstały dwa całkowicie nowe budynki – B1 i B2. W budynku B1 znajdują się pomieszczenia biurowe dla administracji, archiwum główne, serwerownia, pomieszczenia gospodarcze, sale szkoleniowe oraz sala konferencyjna a także Centrum Symulacji Medycznych. W budynku B2 zlokalizowane są pokoje ratowników medycznych oraz lekarzy, szatnia, pokój czuwania, pomieszczenia działu farmacji oraz bieżącego uzupełniania w materiały medyczne i leki a także garaże dla ambulansów, stanowiska do mycia i odkażania karetek, pomieszczenia na odpady medyczne, pomieszczenia do naprawy sprzętu medycznego oraz magazyny bielizny i odzieży. Nie brakuje stanowisk do bieżącej obsługi ambulansów. – informuje WSPR

Warunki w poprzedniej siedzibie na Wojska Polskiego nie były sprzyjające do rozwoju pogotowia ratunkowego na Pomorzu Zachodnim. Dojazd karetek do pacjentów na terenie Szczecina bardzo się wydłużał. Teraz szkolenia ratowników medycznych będą przeprowadzane na bardzo wysokim poziomie, a pomoc niesiona będzie szybciej, bowiem nowa siedziba mieści się praktycznie w centrum Szczecina. Poprawi się również komfort pracy ratowników oraz pracowników administracyjnych.

Zachodniopomorskie pogotowie w ramach WSPR liczy niemal 1320 pracowników i ratowników, które posiada na wyposażeniu 140 nowoczesnych ambulansów.

Całkowity koszt utworzenia nowej siedziby Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego przy ulicy Twardowskiego 18 w Szczecinie wyniósł 56,8 mln zł. Inwestycja została sfinansowana ze środków własnych WSPR w Szczecinie (17,3 mln zł), a także dzięki wsparciu ze strony Urzędu Marszałkowskiego (11 mln zł w ramach dotacji oraz 11 mln zł w postaci działki) oraz Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej (17,5 mln zł w ramach dotacji).

Uroczystość została zwieńczona odbywającym się piknikiem rodzinnym, podczas którego można było zapoznać się ze sprzętem i specyfiką pracy ratowników medycznych.

ZDJĘCIA: WZP

By Jakub Łosek

redakcja@szczecinek112.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *