Bezpieczeństwo nad wodą, szczególnie w sezonie letnim na Pomorzu Zachodnim to kluczowa kwestia nie tylko dla ratowników Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego ale i strażaków, którzy często są pierwsi na miejscu akcji. Ze względu na rozbudowę infrastruktury turystycznej, a także wzrost liczby zagrożeń powstających nad zbiornikami wodnymi Komenda Wojewódzka PSP w Szczecinie zdecydowała się zakupić kilkanaście łodzi dla podległych komend jak również jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych o łącznej wartości ponad 4 milionów złotych.

W czwartkowe popołudnie nad Nadbrzeżem Miasta Gryfino nastąpiło przekazanie pierwszej części zakupionego sprzętu jaka trafi do druhów z: OSP Lubczyna (pow. goleniowski), OSP Brzózki (pow. policki), OSP Radziszewo (pow. gryfiński), OSP Widuchowa (pow. gryfiński), OSP Mieszkowice (pow. gryfiński) oraz OSP Międzyzdroje (pow. kamieński). To łodzie ratownicze MARIMS 500 Mazuria, które na pokładzie pomieszczą 8 osób posiadając silnik o mocy 50KM.

O potrzebach podczas uroczystości mówił nadbryg. Jarosław Tomczyk – Zachodniopomorski Komendant Wojewódzki PSP. Tym samym nakreślił, że z brakiem odpowiedniego sprzętu borykały się jednostki walczące z ubiegłoroczną katastrofą ekologiczną na Odrze.

Łącznie do zachodniopomorskich strażaków trafi wkrótce 18 jednostek pływających o wartości prawie 4,2 miliona złotych. Zostaną one przekazane do działań w powiecie szczecińskim, goleniowskim, gryfińskim, kamieńskim, myśliborskim, polickim oraz w Mieście i Gminie Świnoujście.

To pierwsze zamówienie od wielu lat zakładające zakup łodzi i wyposażenia do zwalczania zagrożeń na wodzie skierowane do straży pożarnej z terenu Pomorza Zachodniego.

Zdjęcia: ZUW Szczecin

By Jakub Łosek

redakcja@szczecinek112.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *