Ostatnie dni mijają pod znakiem wzmożonych działań służb z naszego powiatu podejmowanych na skutek zdarzeń, do jakich dochodzi na drogach w regionie. Do dwóch z nich doszło na drodze wojewódzkiej nr 172 w okolicach Barwic, zaś do kolejnego na drodze wojewódzkiej nr 171 między Grzmiącą, a Wielawinem.

O pierwszej kolizji służby zostały poinformowane w środowy wieczór. W Barwicach na ulicy Zwycięzców zderzyła się osobówka z samochodem ciężarowym. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i zneutralizowali wyciekające płyny z pojazdów na jezdnię.

Do drugiego, poważniejszego zdarzenia doszło w czwartkowy poranek, około godziny 8:00 na drodze wojewódzkiej między Barwicami, a Ostropolem. Doszło tam do zderzenia pojazdu ciężarowego z traktorem. Na skutek jego ciągnik rolniczy wylądował na boku, zaś ciężarówka uderzyła w drzewo. Jedna osoba została przetransportowana do szpitala na badania. Na miejscu interweniowały 4 zastępy straży pożarnej, policja i pogotowie. Droga była przez kilka godzin nieprzejezdna.

Kolejny wypadek to już droga między Grzmiącą, a Wielawinem. Z czwartku na piątek, niedaleko skrzyżowania do miejscowości Lubogoszcz pojazd osobowy marki BMW zjechał z drogi i z ogromną siłą uderzył w drzewo. Jak się okazało, kierujący samochodem mężczyzna znajdował się pod wpływem alkoholu. Przybyli na miejsce strażacy udzielili mu kwalifikowanej pierwszej pomocy i zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Mężczyzna został przewieziony do szpitala w celu przeprowadzenia dalszych badań. Do zdarzenia zadysponowano trzy zastępy straży pożarnej z OSP Grzmiąca i JRG Szczecinek.

Zdjęcia: OSP Stary Chwalim i OSP Grzmiąca

(J.Ł.)

By Jakub Łosek

redakcja@szczecinek112.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *