Polacy pamiętali o Bohaterach, którzy walczyli w Powstaniu Warszawskim. Również strażacy z jednostek Państwowej Straży Pożarnej oraz druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej oddali hołd Powstańcom. Syreny zabrzmiały także w naszym regionie.

W tym roku obchodzimy 79. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Przeżyliśmy wówczas ponad dwa miesiące terroru przez Niemców. Mówi się, iż była to największa akcja zbrojna podziemia w okupowanej przez Niemców Europie. W wyniku ostrzału artyleryjskiego, nalotów i ciężkich warunków bytowych, a także masakr urządzanych przez oddziały niemieckie, zginęło od 150 do 200 tys. cywilnych mieszkańców Warszawy.

Od wielu lat w polskich miastach, gdy zegary wybijają właśnie godzinę 17:00, syreny alarmowe nadają 1-minutowy, ciągły sygnał, a samochody i inne środki transportu zatrzymują się, dając czas każdemu na osobistą refleksję i złożenie w ten sposób hołdu naszym braciom i siostrom walczącym przed 79 laty, o których zawsze będziemy pamiętać!

W regionie do akcji upamiętniającej wspomniane wydarzenia, którą w tym roku nazwano „Miłość istnieje zawsze” dołączyły się jednostki ochrony przeciwpożarowych m.in.: JRG Szczecinek, JRG Złotów, JRG Człuchów, OSP Gwda Wielka, OSP Bobolice czy OSP Grzmiąca.

Poniżej materiały video oraz galeria zdjęć.

Zdjęcia: Redakcja, OSP i PSP

By Jakub Łosek

redakcja@szczecinek112.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *