Za nimi pierwsze spotkania i światełko w tunelu. Ochotnicy z Juchowa i Łubowa we współpracy z samorządem gminnym będą starali się o pozyskanie nowych samochodów ratowniczo-gaśniczych. W obu przypadkach wymieniłyby one kilkudziesięcioletnie wozy, które lata świetności mają już za sobą.

Z tego względu Burmistrz Dorota Chrzanowska postanowiła spotkać się z druhami tych jednostek w celu wypracowania najlepszych rozwiązań na ich potrzeby. Jak udało nam się dowiedzieć Gmina planuje złożyć wnioski do projektu realizowanego w ramach Funduszy Europejskich dla Pomorza Zachodniego. Dzięki niemu planuje się przekazać jednostkom OSP dofinansowania na nowe samochody ratowniczo-gaśnicze o łącznej kwocie 20,5 miliona złotych. Szacuje się, że dzięki temu programowi 2.15 Wzmocnienie służb ratownictwa do zachodniopomorskich ochotników trafi około 17 nowych wozów, które pomogą w walce ze zmianami klimatu.

Gdyby wnioski oceniono pozytywnie OSP Juchowo otrzymałoby średni samochód, który zastąpiłby ponad 30-letnie Iveco Magirus, zaś OSP Łubowo ciężki samochód, który zastąpiłby równie wiekowego Mercedesa.

Do sprawy wrócimy niebawem…

ZDJĘCIA: Archiwum Szczecinek112

By Jakub Łosek

redakcja@szczecinek112.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *