Już tylko kilka tygodni dzieli nas od dostawy nowego, średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla Komendy Powiatowej PSP w Szczecinku. Środki na ten cel przeznaczył również białoborski samorząd.

Przypomnijmy, samochód ma mieć napęd uterenowiony 4×4, zbiornik wodny o pojemności od 3000 do 4000 litrów oraz autopompę o wydajności minimum 1600 litrów na minutę. Wóz posiadać będzie silnik o mocy 280 KM. Znajdzie się na nim też m.in. linia szybkiego natarcia, maszt oświetleniowy czy działko wodno-pianowe. Wykonawca wraz z samochodem dostarczy drobny sprzęt gaśniczy taki jak węże i prądownice wodno-pianowe.

WIĘCEJ PISALIŚMY TUTAJ:

Zakup ma pochłonąć 1 milion 193 tysięcy złotych. Sto tysięcy złotych dołoży Gmina Biały Bór. Podjęto już niezbędną uchwałę w tej sprawie.

– Przekazuje się na Wojewódzki Fundusz Wsparcia Państwowej Straży Pożarnej środki finansowe w wysokości 100.000zł (słownie: sto tysięcy złotych 00/100) z przeznaczeniem na dofinansowanie zakupu średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego na potrzeby Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinku – czytamy w podjętej uchwale Rady Miejskiej w Białym Borze.

Planowo pojazd do szczecineckich funkcjonariuszy ma trafić na przełomie października i listopada br.

ZDJĘCIA: Archiwum Redakcji

By Jakub Łosek

redakcja@szczecinek112.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *