Dnia 16 sierpnia około godziny 17:00 w miejscowości Łopienica (pow. koszaliński), doszło do dwóch osobnych wypadków z udziałem pijanych kierowców.

W pierwszym z nich brał udział 20-letni obywatel Ukrainy, który stracił panowanie nad pojazdem marki BMW, w wyniku czego zjechał z drogi i uderzył w stojący nieopodal budynek gospodarczy. Badanie alkomatem wykazało u kierowcy ponad 1,8 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Do drugiego zdarzenia doszło nieco dalej. 21-letni obywatel Ukrainy, również kierujący BMW, próbując pomóc koledze, który wcześniej uderzył w budynek, sam uderzył w ogrodzenie i oddalił się z miejsca wypadku. Wykryto u niego 2,2 promila alkoholu.

W tych wypadkach nikt nie ucierpiał, a obydwaj kierowcy zostali zatrzymani przez odpowiednie służby i odpowiedzą za swoje działania przed wymiarem sprawiedliwości. Na miejscu lądował również śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Na miejsce akcji zadysponowano: OSP Ustronie Morskie, JRG1 Koszalin, Policję, Lotnicze Pogotowie Ratunkowe oraz Zespół Ratownictwa Medycznego.

Zdjęcia: OSP Ustronie Morskie

By Jakub Łosek

redakcja@szczecinek112.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *