Radość na twarzach i niekończące się brawa – od mieszkańców dla strażaków. Ochotnicy z Sępolna Wielkiego doczekali się nowszego pojazdu. Otrzymali oni bowiem w spadku z OSP Biały Bór 11-letniego Mercedesa Atego, który jest w niemal idealnym stanie.

Samochód posiada napęd 4×4, silnik o mocy 290KM oraz zbiornik na wodę o pojemności 2500 litrów. Przejechał zaledwie 13 tysięcy kilometrów, więc będzie to ogromny skok technologiczny. Bowiem miejscowi druhowie przesiadają się z 30 letniego Stara 244. Zarówno mieszkańcy jak i strażacy nie ukrywają zadowolenia z nowego sprzętu, lecz także mówią, że to nie zakańcza ich starań o pozyskanie całkiem nowego wozu.

O czym mówił dh Bartosz Leman, Wiceprezes jednostki:

– Będziemy się starali, żeby w jak najszybszym czasie, podejrzewam, że w 2025 roku.

Ochotnicza Straż Pożarna w Sępolnie Wielkim to jedna z dwóch jednostek w gminie Biały Bór włączonych do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Zabezpiecza ona dwie drogi krajowe – nr 20 i 25 – a także granicę powiatów koszalińskiego i szczecineckiego. Jednostka jest też bardzo aktywnie społecznie, o czym mówił w rozmowie z nami włodarz gminy.

– To jest też świetne środowisko – wyremontowana przez strażaków strażnica, realizowane projekty społeczne. Chciałoby się żeby ten samochód częściej uczestniczył w akcjach społecznych, przeciwpożarowych, edukacyjnych aniżeli tych, które związane są z prawdziwą akcją

– stwierdził Paweł Mikołajewski, Burmistrz Białego Boru.

W piątkowe popołudnie w blasku rac i sztucznych ogni lokalnie powitano samochód. Na wszystkich przybyłych czekał ciepły posiłek i gorące napoje. Oficjalne przekazanie pojazdu zaplanowano na późniejszy termin.

Materiał: Redakcja

(J.Ł.)

WIDEO:

GALERIA:

By Jakub Łosek

redakcja@szczecinek112.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *