xr:d:DAFsMjGU92I:2,j:216573223019371383,t:23082118

Jest nadzieja dla Ochotniczej Straży Pożarnej Miasta Bornego Sulinowa. Jednostka funkcjonuje od 10 lat co czyni ją jedną z najmłodszych w kraju. Od początku działalności druhowie stacjonują w porosyjskich garażach przy ulicy Lipowej, które są własnością borneńskiego Centrum Kultury i Rekreacji. Teraz jest szansa na nową siedzibę.

OSP Miasta Bornego Sulinowa to jedna z najbardziej zapracowanych jednostek, która zabezpiecza największe miasteczko w powiecie szczecineckim. Powstała ona w 2013 roku. Dysponuje dwoma pojazdami marki MAN. Jeden z nich, fabrycznie nowy trafił do ochotników w roku 2014. Niestety strażacy do dziś nie doczekali się porządnego zaplecza. Obecnie użytkowany budynek, który pamięta jeszcze rosyjskie wojska w mieście pozostawia wiele do życzenia. Nie jest odpowiednio ocieplony, co za tym idzie przechowywany w nim sprzęt niszczeje. Druhowie nie mają zaplecza gospodarczego ani sanitarnego.

Ich problem sygnalizowany był przez dłuższy czas. Teraz w tej kwestii pojawiło się światełko w tunelu. Burmistrz Dorota Chrzanowska poinformowała, iż Gmina złożyła wniosek do szóstej edycji Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład – edycja VI dla terenów PGR właśnie na budowę remizy w Bornem Sulinowie.

Jeżeli wszystko pójdzie pomyślnie i projekt uzyska poparcie komisji na nową strażnicę przeznaczone zostanie dofinansowanie rządowe o wartości 2,5 miliona złotych. Wstępnie mówi się, iż siedziba miałaby mieścić się przy ulicy Orła Białego.

Teraz pozostaje nam tylko czekać i trzymać kciuki za pozytywny rozwój sprawy.

Do tematu jeszcze wrócimy…

(J.Ł.)

By Jakub Łosek

redakcja@szczecinek112.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *