Budowa nowoczesnej siedziby dla strażaków z Bornego Sulinowa coraz bliżej. Jednak na drodze do wkopania pierwszej łopaty i rozpoczęcia robót pojawił się znak pytania. Gmina Borne Sulinowo opublikowała listę ofert złożonych w postępowaniu przetargowym. Jednak żadna nie mieści się w budżecie, a niektóre z nich przewyższają go nawet czterokrotnie!

Przypomnijmy, kilka tygodni temu ogłoszono przetarg na budowę remizy dla OSP Miasta Bornego Sulinowa. Budynek ma mieć 720 m2 z czego 334 m2 będzie zajmować garaż na cztery samochody ratowniczo-gaśnicze. Strażnica składać się będzie również m.in.: z sali szkoleniowej, pomieszczenia zarządu, stacji dowodzenia, kuchni, sześciu magazynów, pralni, pomieszczeń sanitarnych oraz szatni osobno dla druhen i druhów. Dodatkowo musi być on przystosowany pod potrzeby osób z niepełnosprawnościami. Ponadto wykonawca będzie musiał wykonać przyłącza kanalizacyjne wraz z instalacją wodną. Na dachu mają znajdować się panele fotowoltaiczne.

Teraz poznaliśmy listę potencjalnych wykonawców. Budżet zamawiającego to 2,5 miliona złotych.

Najtańszą ofertę złożyła firma GORBUD ze Świdwina na kwotę 3,1 miliona złotych. Dalej jest już o wiele drożej. Druga najtańsza oferta to skok o ponad 4 miliony złotych. Złożyła ją firma TELMAX Człuchów proponując kwotę 7,9 miliona złotych. Pozostałe oferty to S-BUD Sebastian Ciężki Szczecinek – 8,4 miliona złotych, Kop-Glazur Zbigniew Kopernacki Turowo – 8,5 miliona złotych, TERBUD Marian Droździel z Białej – 9,2 miliona złotych. Najdroższą ofertę złożyła firma, która kilka miesięcy temu realizowała kolejny etap robót w Komendzie Powiatowej PSP w Szczecinku, czyli Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego i Usług Inwestycyjnych Piotr Flens z Koszalina, które wyceniło prace budowlane na 10,7 miliona złotych.

Teraz wystarczy czekać na decyzję borneńskiego urzędu. Zamawiający ma prawo unieważnić postępowanie, kiedy oferta z najniższą kwotą przewyższa możliwości sfinansowania zadania. Jednak już teraz wiadomo, że do tej inwestycji, kluczowej dla ochotników z Bornego trzeba będzie dołożyć i to nie małe pieniądze.

ZOBACZ TEŻ:

Wizualizacja remizy w Bornem Sulinowie
Obecna siedziba OSP Miasta Bornego Sulinowa

Zdjęcia: Archiwum Szczecinek112

(J.Ł.)

By Jakub Łosek

redakcja@szczecinek112.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *