Bohaterowie codzienności, którzy narażają swoje życie, aby ocalić setki innych istnień. Ruszając do akcji, nie wiedząc, czy z niej wrócą, podejmują szybkie decyzje w chwili zagrożenia. Praca strażaka to poświęcenie, które nie zna granic.

Na pewno nieraz widzieliście na filmie scenę, w której strażacy wchodzą do mocno zadymionego pomieszczenia, przeszukują je i bez zbędnych komplikacji wynoszą na rękach piękną blondynkę, która zwyczajnie – żyje. Na co dzień wygląda to jednak zupełnie inaczej. Ratownicy z Ochotniczych oraz Państwowych Straży Pożarnych często narażają swoje życie, ratując innych. Ich praca polega nie tylko na walce z ogniem, ale również ratowaniu życia ofiar wypadków drogowych czy zabezpieczeniu terenu działań ratowniczych. W tym zawodzie najważniejsza jest pasja. Bez niej nie da się długo wytrzymać. Bo kto byłby w stanie na dźwięk syreny alarmowej, zostawić całe swoje życie, biegnąc do remizy? Jadąc do akcji, często nie wiedzą, co zastaną i co najważniejsze – czy wrócą.

Jednak od zawsze zainteresowanie strażą było ogromne. Bo który chłopiec nie chciał być strażakiem, aby ratować ludzkie życie? Wielu marzenie to towarzyszy przez całe życie. Wstępują więc często do OSP, w których spełniają swoje marzenia, wypełniając przy tym obowiązek pomagania innym oraz zwalczania zagrożeń. Tylko w 2020r. w Polsce było 29 739 strażaków.

Z okazji Dnia Mężczyzny życzymy wszystkim panom dużo siły oraz wiary w siebie. Aby każda akcja jeszcze bardziej rozpalała w waszych sercach ogień. Nigdy nie poddawajcie się i róbcie to, co uważacie za słuszne.

By Nikola Matczak

redakcja@szczecinek112.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *