Wysoką frekwencją wśród mieszkańców i gości z regionu cieszyła się impreza zorganizowana przez Gminę Szczecinek w ubiegłą sobotę, 10 czerwca na lotnisku w Wilczych Laskach. Na jego terenie odbyły się Gminne Obchody Dnia Strażaka, zawody strażackie, a ich zwieńczeniem był trwający piknik lotniczo-pożarniczy, który mógł się odbyć dzięki współpracy Gminy Szczecinek, Aeroklubu koszalińskiego i OSP Wilcze Laski.

Oprócz tego na mieszkańców czekało wiele innych atrakcji m.in.: kilkadziesiąt stoisk gastronomicznych, przygotowano animacje dla dzieci, wystawę statków powietrznych jak również pokaz akcji gaśniczej z udziałem helikoptera gaśniczego i samolotu typu Dromader.

Największą uwagę wśród osób przybyłych na organizowane wydarzenie przyciągnęły zawody strażackie. Wystartowały w nich zarówno zespoły Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych jak i seniorzy i seniorki Ochotniczych Straży Pożarnych – wszystkie z gminy Szczecinek.

Jak podkreślił Wójt Gminy Szczecinek – Ryszard Jasionas – w zawodach nie było przegranych. Wszyscy otrzymali upominki, a organizacja przedsięwzięcia to dobra okazja do spotkań i dobrej zabawy.

Swoją obecnością zaszczycili tego dnia m.in.: st. bryg. Mirosław Pender – Zastępca Zachodniopomorskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, st. bryg. Andrzej Wójtowicz – Komendant Powiatowy PSP w Szczecinku oraz Uwe Zimmermann – mistrz podniebnych akrobacji, który zaprezentował swoje umiejętności w pokazie lotniczym.

Na koniec na wszystkich czekała zabawa, którą poprowadził DJ MAD MAX.

ZDJĘCIA: Tomek Kubiak/SZ112
TEKST: Jakub Łosek/SZ112

By Jakub Łosek

redakcja@szczecinek112.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *