Potrójne święto strażackie i wielka radość dla Gogolewa (pow. stargardzki). Oficjalnie przekazano tam zmodernizowaną remizę, nowy wóz oraz akt wstąpienia jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

W uroczystości udział wzięli przedstawiciele polskiego parlamentu, Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego, Urzędu Wojewódzkiego, władze Państwowej Straży Pożarnej i Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP na Pomorzu Zachodnim oraz samorządowcy i zaprzyjaźnione jednostki. Wydarzenie rozpoczęło się od mszy świętej w miejscowym kościele. Następnie przed remizą odbyła się jego oficjalna część.

Zasłużonym wręczono wyróżnienia i odznaczenia. W imieniu gen. bryg. Andrzeja Bartkowiaka przekazano również akt włączenia OSP Gogolewo do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Była to doskonała okazja do oficjalnego przecięcia wstęgi w związku z przebudową i modernizacją remizy.

Ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie oraz w ramach rządowego Programu Inwestycji Strategicznych ocieplono budynek, stworzono nowoczesne miejsce spotkań oraz rozbudowano go o jedno stanowisko garażowe na samochód ratowniczo-gaśniczy.

To jednak część powodów do dumy tamtejszych ochotników. Bowiem w ostatnim czasie jednostka wzbogaciła się o dwa samochody ratowniczo-gaśnicze. Jeden z nich to ciężka Scania, która działała w Wojewódzkim Ośrodku Szkolenia PSP w Bornem Sulinowie. Drugi został przekazany dzięki życzliwości OSP Resko. To lekkie Iveco Daily, który przejechał jedynie 20 tys. kilometrów. Będzie on wyjeżdżał najczęściej do wypadków drogowych.

OSP Gogolewo działa w gminie Marianowo. Jednostka usytuowana jest tuż przy DK-20. Strażacy zabezpieczają także DK-10, DW-106, S-10 czy DW-142. Są też blisko sześćdziesięcio-tysięcznego miasta Stargard.

Zdjęcia: Tomasz Kowalewski

(J.Ł.)

By Jakub Łosek

redakcja@szczecinek112.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *