Poważna nawałnica i zaginięcie kilkudziesięciu nastoletnich obozowiczów – to założenia, które towarzyszyły służbom podczas ćwiczeń odbywających się w ubiegłym tygodniu, a dokładniej w czwartek 21 września na terenie Nadleśnictwa Borne Sulinowo.

By dotrzeć do miejsca obozowiska w leśnictwie Liszkowo pierwsze zastępy straży pożarnej musiały udrożnić wszystkie drogi dojazdowe, które zostały zablokowane przez powalone drzewa. Następnie z użyciem specjalistycznych dronów, sprzętu poszukiwawczego oraz psów tropiących zarówno na lądzie, w wodzie jak i z powietrza poszukiwano zaginionych harcerzy.

W manewry zaangażowano strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szczecinku oraz Ochotniczej Straży Pożarnej z Łubowa i Bornego Sulinowa, a także ratowników Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, policjantów jak również leśników. Całe przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez Starostwo Powiatowe.

Celem kilkugodzinnej akcji szkoleniowej było zapoznanie się służb z terenem i przećwiczenie różnych wariantów zwalczania zagrożeń po wystąpieniu w regionie nawałnicy z udziałem dużej ilości osób. W tym wypadku, wedle scenariusza poszkodowanymi byli uczniowie Zespołu Szkół nr 6 im. Stanisława Staszica w Szczecinku z kierunkiem ochrona przeciwpożarowa i ratownictwo.

Już wyciągnięto pierwsze wnioski, a jednym z nich jest chęć organizacji większej ilości podobnych szkoleń na jeszcze szerszą skalę.

Materiał: Redakcja

By Jakub Łosek

redakcja@szczecinek112.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *